ERZURUM OLTU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etik Günü ve Haftası

Etik Günü ve Haftası

Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nun kuruluşuna ilişkin 5176 sayılı Kanun, 25 Mayıs 2004 tarihinde TBMM'nde kabul edilmiştir. Kurul, kamuda etik kültürünü yerleştirmek üzere çalışmalar yapmak veya yaptırmak, bu konuda yapılacak çalışmalara destek olmak ve etik uygulamayı gözetlemek görev ve yetkisi çerçevesinde, 2008 yılından itibaren her yıl 25 Mayıs gününün ülke genelinde "Etik Günü", aynı günün yer aldığı haftanın da "Etik Haftası" olarak kutlanılmasını kararlaştırmıştır. 

Etik kavrımı genel ahlaki kurallardan öte daha öznel bir tutumu ifade eder.Genel ahlak kurallarından birey olarak ne anladığımızı pratik yaşama dönük uygulamalı çıkarsamalare üzerinden  daha anlamlı hale getirir.Bu kapsamda bir farkındalık oluşturmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa Altunkaynak tarafından Müdürlüğümüz personeline yönelik ''Etik Günü ve Haftası'' hakkında bilgilendirme yapıldı.

Karabekir Mah. Cumhuriyet Blv. 43/1 Hükümet Konağı Kat2 25400 Oltu/ERZURUM Kurum Eposta oltu25meb.gov.tr - 0442 816 13 91

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.