ERZURUM OLTU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 82. yıl dönümünde Oltu'da anıldı.
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82. yıl dönümü dolayısıyla Oltu'da bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Covıd-19 tedirleri kapsamında Sabah saat 08.45'te Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilen çelenk töreninin ardından, saat 09.05'te Ata'nın huzurunda iki dakika saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törene Kaymakamımız Şenol TURAN, Garnizon Komutanı piyade binbaşı Lütfü SÜRÜCÜ, Belediye Başkanı Necmettin TAŞCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer ZENGİN, Kurum amirleri,Kolluk kuvvetleri, Öğretmenler,Öğrenciler ve Halk katıldı.10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri daha sonra Oltu Kaymakamlığı konferans salonunda devam etti.

Karabekir Ortaokulu tarafından hazırlanan programda, okulun Türkçe öğretmeni Suat GENÇTÜRK tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Daha sonra Atatürk'ün hayatı bir sinevizyon gösterimi eşliğinde salondakilere anlatıldı.

Karabekir Ortaokulu öğrencilerinden Burakcan Akyüz'ün okuduğu şiirin ardından Babası İstiklal Gazisi olan Fikret DEMİR amcamız kendi yazdığı şiiri okudu ve porogram sona erdi.

Karabekir Mah. Cumhuriyet Blv. 43/1 Hükümet Konağı Kat2 25400 Oltu/ERZURUM - 0442 816 13 91

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.