ERZURUM OLTU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü

Sunuculuğunu Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Türkçe Öğretmenimiz Mümin Tuna'nın yaptığı Öğretmenler Günü Kutlamaları 24 Kasım Salı günü, saat 10.00'daİlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Mustafa ALTUNKAYNAK'ın görevli iki öretmen eşliğinde Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı. Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni, Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında sınırlı katılımcı ile düzenlendi. Törene, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa ALTUNKAYNAK, Şube Müdürümüz Mahmut BEYDİLLİ, Okul idaricilerimiz ve öğretmenler katıldı.

Çelenk sunma programı ardından Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Hükümet Konağı bahçesinde mesleğe ilk adımını atan öğretmenlerimiz için yemin töreni yapıldı. Yemin törenine Kaymakam Şenol TURAN'ın yanı sıra Oltu Belediye Başkanı Necmettin TAŞCİ ve öğretmenler de katıldı. Kaymakam TURAN, "Çıktığınız emek isteyen bu yolda her daim kendini yenileyebilen, üreten, düşünen, vicdanı ışığında adımlar atan bireyler yetiştirmenizi; heyecan ve sabrınızı hiçbir koşulda tüketmemenizi temenni ediyorum. Bu memleketin fidanlarına can suyu verecek olan siz kıymetli öğretmenlerime başarılar diliyorum. " ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz  Mustafa ALTUNKAYNAK 'ın Çelenk sunması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam edip yemin töreni ile sona erdi.


Mesleğe ilk adımını atan, geleceğe ışık saçan öğretmenlerimize hizmetleri süresince başarılar dileriz.

24-11-202024-11-202024-11-202024-11-2020

Karabekir Mah. Cumhuriyet Blv. 43/1 Hükümet Konağı Kat2 25400 Oltu/ERZURUM - 0442 816 13 91

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.