ERZURUM OLTU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Doğadan Sofraya Bilim'' Projesi

''Doğadan Sofraya Bilim'' Projesi

Koordinatörlüğünü Atatürk Üniversitesi'nin üstlendiği "Doğadan Sofraya Bilim" başlıklı Avrupa Birliği (AB) kapsamında, Oltu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne Atatürk Üniversitesi Oltu Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Volkan ÇİL tarafından bilgilendirme ziyareti ve tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Ziyarette, anılan proje ve üniversite faaliyetleri hakkında ortaöğretim öğrencilerine bilgilendirme yapıldı.

Bilgilendirme ve tanıtım faaliyetinde özetle; Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ufuk Avrupa Programı kapsamında, Atatürk Üniversitesinin koordinatör ve tek yürütücü olarak başvurduğu "Doğadan Sofraya Bilim" adlı projenin Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklendiği belirtilerek, projenin amaçları arasında; "Gençlerin Araştırmacılık mesleğine özendirilmesi, araştırmacılara karşı önyargının kırılması, vb. önemli alt başlıkların yer aldığı vurgulandı.Ayrıca proje kapsamında 23-24 Eylül 2022 tarihleri arasında Erzurum'da düzenlenecek "Bilim Festivali" kapsamında "Uygulamalı deneyler, bilimsel gösteriler, tartışma oturumlar, yarışmalar, konserler gibi çeşitli etkinliklerin yer alacağı ve ziyaret edilen okulları temsilen okul idareleri tarafından belirlenecek öğrencilerin, "Bilim Festivali" kapsamında 2 gün misafir edilerek, sıralanan etkinlikleri kendileri uygulama ve katılım fırsatları yakalayacakları eklendi.

Katılımın ve bilgilendirme ziyaretinden memnuniyetin yüksek olduğu, bu tür faaliyetlerin artırılması gerektiği okul idaresi tarafından dile getirilirken, faaliyete katılan 11 ve 12. Sınıf öğrencilerinin de bu görüşleri paylaştıkları gözlemlendi. 

24-05-202224-05-2022

Karabekir Mah. Cumhuriyet Blv. 43/1 Hükümet Konağı Kat2 25400 Oltu/ERZURUM - 0442 816 13 91

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.