ERZURUM OLTU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP Ekim - Kasım Ayı Faaliyet Raporu

DÖGEP Ekim - Kasım Ayı Faaliyet Raporu

2021 Yılı Ekim-Kasım Ayı DÖGEP Toplantısı Yapıldı


Oltu  ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak 08.11.2021 tarihinde Hattat Hasan Çelebi İmam Hatip Ortaokulunda DÖGEP çalışmamızı gerçekleştirdi.

EKİM-KASIM Ayı içerisinde:

1-      Covid-19 sürecinde eğitim-öğretimi etkileyen güncel sorunlar çerçevesinde uzaktan eğitim verilmeye çalışılan aksaklık giderilmeye çalışıldı.İstenilen verimlilik elde edinilemeyen yönleri tesbiti yapıldı.Çeşitli iletişim araçlarıyla sürdürülen eğitim çalışmalarında meslektaşlarımızla iletişim sürdürülerek eğitimin aksayan yönlerinin tesbiti yapıldı. 

2-       Din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde etkili iletişim becerileri, etkili ve lider öğretmenlik, sınıf yönetimi, sınıf yönetimini etkileyen öğretmen davranışları üzerine öğretmen arkadaşların meslek becerilerinin artırılması yönünde tecrübelerin paylaşımı ve peygamberi metodun uygulanması yönünde gayretlerin artırılması,öğrenciyle birebir olunması göz göze gelinerek verilmek istenen değerlerin öğrencinin ruhuna işlenilmesi vurgulandı.Öğretmen mesleğinin ağırlığı ve mesleğin kutsallığı vurgulanarak öğretmenin rol model olduğu ve kutsiyyetinin bütün iş ve mesleklerin üzerinde olduğu vurgulandı.

Karabekir Mah. Cumhuriyet Blv. 43/1 Hükümet Konağı Kat2 25400 Oltu/ERZURUM - 0442 816 13 91

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.