ERZURUM OLTU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Ekmeğim Taştan İşim Gümüşten Olsun" Projesi Protokolü"Sektörel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Altyapı Programı" kapsamında desteklenen "Ekmeğim Taştan İşim Gümüşten Olsun" projesinin protokolü, KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven ve Oltu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Zengin tarafından imzalandı. ?


Oltu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Oltu Halk Eğitim Merkezi ve Oltu Mesleki Eğitim Merkezi'nin ortaklaşa yürüteceği proje kapsamında; bölgede bulunan farklı jeolojik özelliklere sahip doğal ve yarı değerli taşların yenilikçi teknoloji ile işlenip ülke ekonomisine katma değerli yüksek ürün olarak kazandırılması planlanmaktadır.  

Oltu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Oltu Halk Eğitimi Merkezi ve Oltu Mesleki Eğitim Merkezi'ne ait mevcut atölye ve modül programlarını kullanarak opal Oltu zümrüdü, kuvarsit, obsidyen, oniks, bazalt, bej ve mavi mermer gibi doğal taşların ve minerallerin islenerek katma değerli ürün üretiminin artırılması, atıkların takı ve hediyelik ürün olarak değerlendirilmesi, sürdürülebilir istihdamın önündeki en büyük engel olan kalifiye elaman eksikliğinin giderilmesi ve tasarım alanında yenilikçi yaklaşımların geliştirilmesi hedeflenmektedir.  

25-03-202125-03-2021

Karabekir Mah. Cumhuriyet Blv. 43/1 Hükümet Konağı Kat2 25400 Oltu/ERZURUM Kurum Eposta oltu25meb.gov.tr - 0442 816 13 91

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.