ERZURUM OLTU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"HAYAT BOYU ÖĞRENEN MAHALLE" UYGULAMASI BAŞLIYORMilli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen '' Hayat Boyu Öğrenen Mahalle" uygulaması kapsamında Müdürlüğümüzce "Hayat Boyu Öğrenen Mahalle Okulu" olarak belirnen İlçemiz Aslanpaşa Mahallesinde 25 Mart İlkokulu, Cumhuriyet Mahallesinde Cumhuriyet Ortaokulu, Halitpaşa Mahallesinde Oltu Ortaokulu, Karabekir Mahallesinde Karabekir Ortaokulu, Şehitler Mahallesinde Şehitler İlkokulu, Yasin Haşimoğlu Mahallesinde Nenehatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yusuf Ziya Bey Mahallesinde Hattat Hasan Çelebi İmam Hatip Ortaokulu,  bu okullarımızda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce açılmış olan kurslarımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.

 

 

KURSLARA KAYIT VE KABUL

Mesleki ve teknik kurslara 13 yaşını doldurmuş olanlar, genel kurslara ise programın özelliğine göre yaş durumu uygun olan kişiler katılabilir. Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar, "Hayat Boyu Öğrenen Mahalle" okul müdürlüğüne veya halk eğitimi merkezi müdürlüğüne başvurur. Kurs başvurusu e-Devlet sistemi üzerinden de yapılabilir. Kurs başvurularının kabulüne ilişkin kurs öğretim programı dışında herhangi bir kriter belirlenmeyecektir. Kurs 12 vatandaşın başvurması hâlinde açılacaktır. 

 HAYAT BOYU ÖĞRENEN MAHALLE UYGULAMA KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

25-08-2021

Karabekir Mah. Cumhuriyet Blv. 43/1 Hükümet Konağı Kat2 25400 Oltu/ERZURUM - 0442 816 13 91

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.