ERZURUM OLTU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'' Hayat Boyu Öğrenen Mahalle" Uygulaması Bilgilendirme Toplantısı

'' Hayat Boyu Öğrenen Mahalle

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen '' Hayat Boyu Öğrenen Mahalle" uygulaması kapsamında Şube Müdürümüz Mustafa ALTUNKAYNAK Başkanlığında Halk Eğitim Merkezi ve ilgili okul müdürlerimiz ile mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda İlçemiz Aslanpaşa Mahallesinde 25 Mart İlkokulunun, Cumhuriyet Mahallesinde Cumhuriyet Ortaokulunun, Halitpaşa Mahallesinde Oltu Ortaokulunun, Karabekir Mahallesinde Karabekir Ortaokulunun, Şehitler Mahallesinde Şehitler İlkokulunun, Yasin Haşimoğlu Mahallesinde Nenehatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ve Yusuf Ziya Bey Mahallesinde Hattat Hasan Çelebi İmam Hatip Ortaokulunun "Hayat Boyu Öğrenen Mahalle Okulu" olarak seçilmesine karar verilmiş olup, bu okullarımızda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzce açılacak olan sosyal, kültürel  ve mesleki alandaki kurslarımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.

 

KURSLARA KAYIT VE KABUL

Mesleki ve teknik kurslara 13 yaşını doldurmuş olanlar, genel kurslara ise programın özelliğine göre yaş durumu uygun olan kişiler katılabilir. Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar, "Hayat Boyu Öğrenen Mahalle" okul müdürlüğüne veya halk eğitimi merkezi müdürlüğüne başvurur. Kurs başvurusu e-Devlet sistemi üzerinden de yapılabilir. Kurs başvurularının kabulüne ilişkin kurs öğretim programı dışında herhangi bir kriter belirlenmeyecektir. Kurs 12 vatandaşın başvurması hâlinde açılacaktır. 

 

 

06-07-202106-07-202106-07-2021

Karabekir Mah. Cumhuriyet Blv. 43/1 Hükümet Konağı Kat2 25400 Oltu/ERZURUM - 0442 816 13 91

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.