ERZURUM OLTU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulların Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformunu Kullanımı

Okulların Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformunu Kullanımı

Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin (ÖDM) faaliyetlerinin verimliliğini artırmak, soru oluşturma çalışmalarını web ortamına taşımak ve oluşturulan testlerin bir yazılım aracılığı ile okullarımıza gönderilmesini sağlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüzce "Ölçme Degerlendirme Merkezleri Platformu" kullanıma açılmıstır.

Kullanıcıların platformdan Ölçme Değerlendirme Merkezleri koordinasyonunda yararlandırılması sağlanacaktır. Bu amaçla Ölçme Değerlendirme Merkezlerinde görevli personele gerekli egitimler verilmis ve yazılımın daha geniş bir kitle tarafından kullanılmasını sağlamak üzere planlama yapılmıştır.

Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu'ndan tüm okulların yararlandırılması amaçlanmaktadır.

Okul türlerine göre aşamalı bir şekilde kullanımına açılacak platformun kullanımı ile ilgili okul müdürlüklerinin bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan kılavuz aşağıdadır.

Genel Müdürlüğümüzce platform üzerinden iletilecek veya Ölçme Değerlendirme Merkezlerince oluşturulacak ögrenci akademik gelişimini destekleyici dökümanların, okullara ulaştırılması da ölçme değerlendirme merkezlerince sağlanacaktır.

Okullar test veya sınav oluşturma işlemlerini platform üzerinden pratik bir şekilde yapabilecek, bakanlık tarafından onaylanmış geçerli ve güvenilir sorular arasından istedikleri kazanımda soruları seçip test oluşturarak ölçme-değerlendirme sürecini yürütebileceklerdir.

Ölçme Değerlendirme Merkezleri Ortak Platformu Kullanım Kılavuzu

 

"ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZLERİ PLATFORMU KULLANIM KILAVUZU" KULLANIM KLAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

Adres: odmplatform.meb.gov.tr

İşlem adımları aşağıdaki gibidir.

 

01-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-2021

Karabekir Mah. Cumhuriyet Blv. 43/1 Hükümet Konağı Kat2 25400 Oltu/ERZURUM - 0442 816 13 91

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.