ERZURUM OLTU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oltu'da Öğrenciler Madde Bağımlılığını Anlattı

Oltu'da Öğrenciler Madde Bağımlılığını Anlattı

Oltu'da öğrenciler madde bağımlılığını anlattı

Yeşilay Oltu Temsilciliği, 1-7 Mart Yeşilay Haftası münasebetiyle "Kendinize ve sevdiklerinize sağlıklı bir gelecek hediye edin, yaşamayı seçin" sloganıyla hafta boyunca bir dizi etkinlik düzenledi.

Etkinlikler kapsamında Oltu Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor ve Yeşilay Kulübü öğrencileri toplum hizmeti kapsamında ilçe halkını Yeşilay'ın çalışmaları ve madde bağımlılığı konusunda bilgilendirmek için Atatürk caddesine ve ilçe stadyumuna bilgilendirici branda astıktan sonra esnaf ziyareti yaparak farkındalık oluşturdular.

Oltu Temsilcisi Ahmet Kalkan, sigara, internet bağımlılığı, kumar ve madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturabilmek ve Oltu halkına başta sigara olmak üzere bağımlılık yapan maddelerin zararlarını anlatmak amacıyla böylesi bir faaliyet gerçekleştirdiklerini söyledi. Oltulu vatandaşlarla sigara ve madde bağımlılığı konusunda bir anket çalışması da yapan okul öğrencileri esnafları da tek tek dolaşarak Yeşilay'ın faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Öğrencilerin Yeşilay konulu çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren Oltulular, bu tür etkinliklerin bilinçlenmelerine büyük katkı sağladığını belirttiler.

03-03-202203-03-202203-03-202203-03-2022

Karabekir Mah. Cumhuriyet Blv. 43/1 Hükümet Konağı Kat2 25400 Oltu/ERZURUM - 0442 816 13 91

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.